Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики в листі від 03.06.2016 р. № 8072/0/14-16/13 розглянуло  можливість виплати компенсації за роботу в умовах режимних обмежень і надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі державним службовцям у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну службу».

Зокрема статтею 30 Закону України «Про державну таємницю», передбачено:

у разі якщо за умовами своєї професійної діяльності громадянин постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому повинна надаватися відповідна компенсація за роботу в умовах режимних обмежень, види, розміри й порядок надання якої встановлюються КМУ.

Положенням про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженим постановою КМУ від 15.06.1994 р. № 414, визначено види, розміри й порядок надання компенсації працівникам органів держвлади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, які за умовами своєї професійної діяльності постійно працюють із відомостями, що становлять державну таємницю.

Оскільки нормами Закону України «Про державну службу» не передбачено будь-яких обмежень щодо виплати зазначеної вище компенсації, вважаємо, мають застосовуватися норми Закону України «Про державну таємницю».

Щодо порядку та розміру преміювання, повідомляємо: наразі опрацьовується проект Типового положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретарів). Нині преміювання державних службовців проводиться в межах наявних коштів на оплату праці, передбачених у кошторисі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»