Новини публікуються мовою оригіналу

 

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила:

особи, котрі забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою й іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, у т.ч. члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) (ч. 3 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105).

Для цього фізичні особи — підприємці й особи, котрі провадять незалежну професійну діяльність повинні подати до робочого органу Фонду за місцем обліку заяву-розрахунок за встановленим зразком, що містить інформацію про нараховані суми матеріального забезпечення за їх видами.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 12.03.2016 р. № 72/18/99-16, до заяви-розрахунку необхідно додати довідку з територіального фіскального органу про сплату єдиного внеску чи копії квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період, а також копію листка непрацездатності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»