Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці у Вінницькій області розмісило на власному сайті роз’яснення щодо права працівника на компенсацію за невикористану відпустку, якщо в установі колдоговором передбачено право працівників на додаткову щорічну відпустку за ненормований робочий день (7 к.дн.). Чи має право працівник отримати компенсацію за невикористану додаткову щорічну відпустку?

Згідно зі ст. 83 КЗпП, за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. Своєю чергою, тривалість наданих працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна становити менш ніж 24 календарні дні.

У разі якщо за робочий рік працівник використав 24 к.дн. відпустки, за його бажанням частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією.

Таким чином, працівник може отримати компенсацію за 7 к.дн. додаткової щорічної відпустки без факту звільнення лише в разі, якщо він фактично використав 24 к.дн. щорічної відпустки за цей робочий рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»