Податковий кодекс України визначає право великого платника податків звернутися до Міндоходів із заявою про узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях для цілей трансфертного ціноутворення, за результатами якого укладається договір. Для реалізації такого права КМУ затвердив відповідний порядок.

З метою проведення оцінки доцільності звернення із заявою про узгодження цін великий платник податків має право звернутися до Міндоходів з пропозицією щодо попереднього розгляду питання щодо проведення процедури узгодження цін.

Для цього він надсилає до Міндоходів лист, у якому зазначає всю необхідну інформацію, передбачену п. 3 коментованого Порядку. Протягом 60 календарних днів, починаючи з дати отримання листа, Міндоходів письмово повідомляє платника стосовно доцільності подання заяви про узгодження цін.

Для проведення процедури узгодження цін платник (незалежно від того, чи звертався він щодо попереднього розгляду відповідного питання або його результатів) подає до Міндоходів заяву про узгодження цін, до якої додається документація, визначена в п. 5 цього Порядку.

Зверніть увагу!

Узгодження порядку визначення цін не звільняє платника від складення та подання документації про контрольовані зовнішньоекономічні операції для здійснення податкового контролю відповідно до п. 39.4 ПКУ.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення» від 17.10.2013 р. № 764.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 24.10.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»