Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 10.06.2016 р. №12974/6/99-99-15-02-02-15 розглянула питання щодо коригування фінрезультату до оподаткування в частині договорів добровільного медичного страхування в разі припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою — працівником.

Так, відповідно до пп. 14.1.521 ПКУ, договір добровільного медичного страхування — це договір страхування, який передбачає страхову виплату, що здійснюється закладам охорони здоров’я в разі настання страхового випадку, пов’язаного із хворобою застрахованої особи або нещасним випадком. Такий договір має також передбачати мінімальний строк його дії — 1 рік та повернення страхових платежів винятково страхувальнику за умови дострокового розірвання договору.

Тож контролери наголошують:

якщо в результаті припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою строк дії договору добровільного медичного страхування не змінюється й такий договір не припиняється до завершення свого мінімального строку дії, визначеного пп. 14.1.521 ПКУ, то коригування, передбачене ст. 1231 ПКУ, не застосовується.

Коригування, прописане ст. 1231 ПКУ, застосовується до договорів добровільного медичного страхування в тих випадках, якщо внаслідок припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою договір добровільного медичного страхування припинив відповідати вимогам, передбаченим пп. 14.1.521 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»