Новини публікуються мовою оригіналу

У разі якщо підприємство обирає оцінку інвестиційної нерухомості за первісною вартістю, то об’єкт інвестиційної нерухомості підлягатиме амортизації згідно з П(С)БО 7 «Основні засобі», тоді платник податку коригує фінрезультат до оподаткування на різниці, котрі формуються відповідно до ст. 138 ПКУ, у т.ч. нараховану амортизацію.

У разі продажу об’єкта інвестиційної нерухомості, що оцінюється за первісною вартістю, у податковому обліку виникають різниці, передбачені ст. 138 ПКУ для продажу основних засобів.

Якщо ж підприємство обирає оцінку інвестиційної нерухомості за справедливою вартістю, то об’єкт інвестиційної нерухомості не підлягатиме амортизації згідно з П(С)БО 7, тоді платник податку НЕ коригує фінрезультату до оподаткування на різниці, які формуються відповідно до положень ст. 138 ПКУ, у т.ч. нараховану амортизацію.

Продаж об’єкта інвестиційної нерухомості, що оцінюється за справедливою вартістю, відображається під час формування фінрезультату до оподаткування згідно з правилами бухобліку.

При ліквідації об’єктів основних засобів у податковому обліку виникають різниці, передбачені п.п. 138.1 та 138.2 ПКУ.

Таку інформацію ДФС навела в листі від 07.06.2016 р. № 12522/6/99-99-15-02-02-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»