Новини публікуються мовою оригіналу

У бухгалтерів доволі часто виникають запитання щодо визначення тривалості відпустки, якщо на її період припали робочі дні, котрі переносяться, та як це впливатиме на день виходу на роботу після відпустки (чи подовжується її тривалість?). Також, чи повинні такі працівники трудитися в робочу суботу (2 липня), якщо 27 червня вони ще перебували у відпустці.

Ситуація

Працівник узяв частину щорічної відпустку на 14 календарних днів — із 13 по 27 червня 2016 року. На підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень, щотижневі вихідні дні — субота й неділя, а 27 червня перенесено на 2 липня за наказом керівника.

Оскільки щорічна відпустка надається в календарних днях, то її тривалість не змінюється від того, що 27 червня 2016 року був вихідним днем. Адже до тривалості щорічної відпустки не враховують, згідно зі ст. 781 КЗпП, тільки святкові й неробочі дні, визначені ст. 73 КЗпП (у червні 2016 року — 19 і 28 червня), а решта вихідних днів за графіком роботи враховують.

Тому до роботи працівник має приступити після закінчення щорічної відпустки, тобто 29 червня 2016 року, зважаючи на те що 28 червня — це неробочий день. Проте в липні 2016 року він повинен трудитися за зміненим графіком роботи, тобто субота, 2 липня, для нього буде робочим днем, як і для решти працівників підприємства.

Детальніше про інші питання, які виникають у зв’язку з перенесенням робочого дня з 27 червня на 2 липня, зокрема про:

  • порядок оформлення рішення про перенесення;
  • особливості встановлення норми робочого часу у червні та липні;
  • особливості заповнення табеля обліку робочого часу;
  • порядок оплати лікарняного під час перенесення робочих днів;
  • порядок оплати відрядження при перенесенні робочих днів

читайте в матеріалі «Перенесення робочого дня ― 27 червня, на суботу — 2 липня: як бути, коли в ці дні відпустка чи лікарняні» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 118.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»