Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 15.06.2016 р. № 13388/6/99-99-14-03-03-15 пояснила, чи визнається підтвердним документом (для невключення в дохід працівника) прийнятий від підзвітного працівника касовий чек, який не містить реквізиту «Акцизний податок».

Зокрема податківці наголосили: касові чеки, котрі видаються споживачам палива на АЗС під час продажу пального, можуть і не містити реквізиту «Акцизний податок» у разі їх друкування РРО, що включені до Державного реєстру раніше 11.03.2016 р., однак вони є чинними та мають прийматися як документ, що підтверджує сплату за придбане пальне під час звітування працівниками підприємства за витрачені готівкові кошти.

Підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону про РРО.

Зважаючи на викладене, сума витрат, понесена працівником під час відрядження на придбання пального, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за умови, якщо такі витрати підтверджено розрахунковими документами, котрі відповідають нормам чинного законодавства.

Судячи з листа, ДФС, хоча й непрямо, але дотримується лояльної позиції, що в працівника не виникає доходу, якщо він надав підтвердний документ — касовий чек (навіть якщо він не містить реквізиту «Акцизний податок»).

Додатково див. новину «Реквізит «Акцизний податок» — обов’язковий реквізит фіскального касового чека».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»