Новини публікуються мовою оригіналу

Військова служба закінчується в разі звільнення військовослужбовця із військової служби в запас або у відставку, загибелі (смерті), визнання судом безвісти відсутнім чи оголошення померлим (п. 7 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 р. № 1153).

За працівниками, котрі були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації та загинули під час проходження військової служби, зберігаються місце роботи, посада й виплачується середній заробіток до дня оголошення судом їх померлими (ч. 5 ст. 119 КЗпП).

Тож роботодавець зобов'язаний працівникові, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації до дня оголошення судом їх померлими зберігати місце роботи, посаду й виплачувати середній заробіток.

На цьому наголошує Мінсоцполітики в листі від 29.04.2016 р. № 494/13/84-16.

Окрім того, у цьому листі зазначається, що питання утримання аліментів із середнього заробітку мобілізованого працівника врегульовані постановою КМУ від 26.02.1993 р. № 146, котра містить Перелік видів доходів, які враховуються під час визначення розміру аліментів на одного з подружжя, батьків, дітей, інших осіб. У ньому, зокрема, серед доходів є й додаткова зарплата, куди входить середній заробіток, що зберігається під час виконання державних і громадських обов'язків.

Водночас нагадують, що надміру виплачені суми зарплати й платежів, які прирівнюються до неї, виплачені юридичною особою за відсутності рахункової помилки з її боку та недобросовісності з боку набувача, поверненню не підлягають.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»