Новини публікуються мовою оригіналу

У підкатегорії 101.14 системи «ЗІР» контролери повідомляють: податковий кредит виникає як у платника ПДВ під час отримання основних засобів у якості внеску до статутного фонду, так і в засновника — під час повернення основних засобів у разі виходу зі складу засновників.

Пояснюють контролери це тим, що внесення основних фондів до складу статутного фонду та їх вибуття підпадають під визначення «постачання товарів» відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ. Згідно з п. 185.1 ПКУ, такі операції є об’єктом обкладення ПДВ і мають оподатковуватися на загальних підставах за основною ставкою 20%.

Водночас до податкового кредиту належать суми ПДВ, сплачені/нараховані в разі здійснення операцій, зокрема з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів, у т.ч. при їх увезенні на митну територію України (зокрема у зв’язку з придбанням і/чи ввезенням таких активів як внеску до статутного фонду та/або під час передання цих активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності) (п. 198.1 ПКУ).

При цьому податківці наголошують і на вимогах п. 201.10 ПКУ, де сказано: відсутність факту реєстрації платником ПДВ — продавцем товарів/послуг податкових накладних у ЄРПН не надає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Тобто якщо засновник (продавець) не є платником ПДВ, то він не зможе зареєструвати податкову накладну в ЄРПН. А це означає, що юрособа (платник ПДВ), до статутного фонду котрої вносяться основні засоби, не матиме права на податковий кредит.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»