Новини публікуються мовою оригіналу

Правління НБУ прийняло постанову від 16.06.2016 р. № 347, якою внесено зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями щодо спрощення взаємовідносин між банками, клієнтами та державними органами. Про це інформує прес-служба НБУ.

Зміни внесено в частині:

  • спрощення документообігу під час здійснення валютного контролю за експортними й імпортними операціями. Зокрема банкам надано можливість одночасно з паперовою формою використовувати електронну форму повідомлень для обміну інформацією, необхідною для здійснення контролю за експортними, імпортними операціями резидентів;
  • урегулювання питання здійснення банками контролю за експортно-імпортними операціями клієнтів на підставі документів, складених відповідно до законодавства України у сфері електронної комерції. Зокрема банкам надано можливість контролювати експортні, імпортні операції, котрі здійснюються із використанням електронних правочинів;
  • надання можливості використовувати інвойс як документ, що засвідчує надання послуг;
  • скасування обов’язкового надання клієнтами письмових підтверджень іноземного податкового органу про суму сплачених податків (зазначене підтвердження надаватиметься резидентом лише на вимогу банку).

Ці зміни нададуть змогу банкам та їхнім клієнтам застосовувати сучасні комунікаційні технології й електроні форми документів у деяких процедурах, пов’язаних із контролем імпортно-експортних операцій, які раніше передбачали застосування винятково паперових документів.

Документ чинний із 17.06.2016 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»