Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує: із 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII збільшено на 26,7% ставки екологічного податку, що діяли в 2015 році.

Водночас контролери звернули увагу на типові помилки, яких припускаються платники податків під час заповнення звітності.

Так, здебільшого, коли коефіцієнт дорівнює «1», колонка 5 («коефіцієнт») додатка 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» та колонки 5 і 6 («коефіцієнти») додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» до податкової декларації екологічного податку (далі — Декларація) платниками не заповнюються або замість «1» зазначається «0».

У колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт платниками зазначається інший, аніж передбачено ПКУ, або замість коефіцієнта вказується ставка податку.

У додатках 1–3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний — код групи забруднюючої речовини (відходів), а також код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка — іншої.

Окрім того, податківці зауважили: невід’ємною частиною Декларації є 6 типів додатків. За відсутності в платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Декларації не додається.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»