Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 116.13 «ЗІР» роз’яснила, на яку дату розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти під час заповнення заявки на поповнення (коригування) обсягу залишка пального (у т.ч. якщо реалізація пального, складання акцизної накладної, її реєстрація й дата подання заявки на поповнення здійснюються в різних звітних періодах).

Як повідомили контролери, під час складання заявки на поповнення (коригування) обсягу залишка пального платником здійснюється розрахунок обсягів пального, виходячи зі сплаченої на електронний рахунок суми акцизного податку, що розраховується виходячи з офіційного курсу гривні до іноземної валюти, установленого НБУ, що діє на перший день кварталу, у якому здійснюється складання такої заявки.

Водночас обчислення податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізованого пального здійснюється виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань, а також офіційного курсу гривні до іноземної валюти, установленого НБУ, що діє на перший день кварталу, у якому провадиться реалізація товару (продукції), і лишається незмінним протягом кварталу (відповідно до п.п. 217.1, 217.3 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»