Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Харківській області на своєму офіційному веб-сайті повідомляє: у разі списання товарно-матеріальних цінностей у зв’язку з визнанням їх непридатними для використання такі товарно-матеріальні цінності не можуть бути використані в межах господарської діяльності підприємства. Це означає, що в такому разі необхідно нарахувати технічні податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Однак, під час списання непридатних для використання товарно-матеріальних цінностей, задіяних на етапах виробництва продукції (товарів, послуг) і в разі придбання яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, податкові зобов’язання з ПДВ платником податків не нараховуються за умови, якщо вартість таких товарно-матеріальних цінностей включається до вартості готової продукції (товарів, послуг), операції з постачання котрої підлягають оподаткуванню.

За недотримання цієї умови, при списанні таких товарно-матеріальних цінностей, платник зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ за основною ставкою відповідно до п. 198.5 ПКУ, оскільки товарно-матеріальні цінності не використовуються в оподатковуваних операціях.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»