Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 03.06.2016 р. № 12305/10/26-15-12-02-14 повідомляє:

за відсутності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу із цього податку такий платник має право задекларувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, до бюджетного відшкодування в рахунок сплати грошових зобов’язань такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету України.

У такому разі є обов’язковим заповнення Додатка 4 до декларації з ПДВ. Зокрема, у Додатку 4 сума бюджетного відшкодування, визначена в декларації за звітний (податковий) період (рядок 20.2 декларації) із ПДВ відповідно до ст. 200 ПКУ, відображається окремо:

  1. а) у сумі (словами та цифрами), що перераховується на рахунок банку платника із зазначенням номера рахунка (рядок 20.2.1 декларації);
  2. б) у сумі (словами та цифрами), що враховується в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету, із зазначенням коду бюджетної класифікації та рахунка платежу (рядок 20.2.2 декларації).

Таким чином, платник зазначає в графі «код бюджетної класифікації» код виду платежу, на який платником заявлено перерахування суми ПДВ, відображеної в рядку 20.2.2 декларації з ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»