Нова редакція постанови КМУ щодо порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно передбачає спрощення реєстрації прав, похідних від права власності, оренди та іпотеки.

Якщо раніше громадянин змушений був звертатися до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України тричі, то після прийняття вказаної вище Постанови Кабінету Міністрів достатньо буде лише одного візиту для вирішення зазначеного питання.

Про це заявив Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона в ході прес-конференції, яка пройшла в Кабінеті Міністрів України.

Реєстрація права оренди та іпотеки в минулому проходила в три етапи: перший — реєстрація права власності на нерухоме майно, другий — реєстрація первинного договору оренди і останній — реєстрація зміни або продовження первинного договору іпотеки чи оренди.

«На сьогодні ми організували роботу таким чином, що людина може до нас звертатися безпосередньо, і ми  будемо відпрацьовувати продовження договорів оренди, які будуть реєструватися у спеціальному розділі нашого реєстру, — зауважив Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона і додав: — Тобто достатньо одного візиту для того, щоб відповідний відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно задовольнив усі заяви громадян із цього приводу. Це сприятиме економії часу та більш ефективній роботі в цьому напрямку».

Прес-служба Державної реєстраційної служби

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»