Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 25.05.2016 р. № 11352/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо можливості віднесення до податкового кредиту й бюджетного відшкодування сум ПДВ, сплачених за операцією з придбання підприємством легкового автомобіля для використання його в межах своєї господарської діяльності.

Формування податкового кредиту за операцією з придбання підприємством автомобіля, у т.ч. легкового, здійснюється за загальними правилами, оскільки нормами ПКУ особливостей для таких операцій не передбачено. Водночас, у разі якщо такий автомобіль призначається для використання чи розпочинає використовуватися в неоподатковуваних операціях або не в господарській діяльності платника ПДВ, то такий платник згідно з п. 198.5 ПКУ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету України або відшкодуванню з Держбюджету України (бюджетному відшкодуванню), і строки проведення розрахунків регламентовані ст. 200 ПКУ.

Сума ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету України чи бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 ПКУ).

Відповідно до п. 200.4 ПКУ, у разі від’ємного значення суми, розрахованої відповідно до п. 200.1 ПКУ, така сума:

а) ураховується в зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у т.ч. розстроченого чи відстроченого відповідно до ПКУ) у частині, що не перевищує суми, обчисленої згідно з п. 2001.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а за відсутності податкового боргу,

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника в сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх і звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Держбюджету України, у частині, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до п. 2001.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу цього платника податку з інших платежів, що сплачуються до держбюджету;

в) і/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»