Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Закарпатській області в листі від 27.05.2016 р. № 209 розглянуло питання щодо оподаткування отриманого доходу за надану послугу юридичній особі, кошти за яку надійшли на розрахунковий рахунок, відкритий на фізособу.

Згідно із пп. 296.1.1 ПКУ, платники єдиного податку груп 1 і 2 та платники єдиного податку групи 3 (фізособи-підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня (із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік), відображення отриманих доходів. У книзі обліку доходів записи виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Тож якщо фізособа-підприємець уносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для провадження підприємницької діяльності, готівку, яка на момент унесення вже була відображена в книзі обліку доходів, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу — виручка за певний період. Таким чином, указана виручка повторно не включається в дохід платника єдиного податку.

При цьому сума коштів, унесених на поточний рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в книзі обліку доходів за відповідний період.

Зважаючи на викладене вище, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку включає в дохід отриману суму коштів від продажу товарів (робіт, послуг) від провадження підприємницької діяльності в межах обраних ним видів такої діяльності в день її отримання на розрахунковий рахунок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»