Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до абз. 9 п. 201.10 ПКУ, податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. При цьому згідно із зазначеною нормою ПКУ, відображення податкового кредиту з ПДВ у такому випадку не залежить від подання чи неподання скарги на постачальника.

Однак, незважаючи на надану ПКУ можливість платникам податків включення до податкового кредиту податкових накладних, які містять помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ, надалі потрібно відкоригувати реквізити податкових накладних, заповнені з порушеннями, задля приведення їх у відповідність до законодавчих норм, нормативних актів і договірних умов.

Окремо контролери звертають увагу на помилки в заповненні дати складання податкової накладної, яка є обов’язковим реквізитом згідно з пп. «б» п. 201.1 ПКУ. Цією датою є дата виникнення податкових зобов’язань платника податку, за якою він зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису вповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ 15-денний строк. У разі порушення цього строку до постачальника може бути застосовано штрафні санкції відповідно до п. 1201.1 ПКУ.

Згідно з роз’ясненням контролерів, помилка в даті виникнення податкових зобов’язань у податковій накладній не надає права на включення суми ПДВ за такою накладною до податкового кредиту, і за платником зберігається право протягом 365 календарних днів подати заяву зі скаргою на такого продавця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»