Новини публікуються мовою оригіналу

Звичні правила проведення індексації можуть замінюватися механізмом підвищення доходів працівників випереджаючим шляхом. Про це нагадує Мінсоцполітики в листі від 29.04.2016 р. № 234/10/136-16.

Механізм проведення індексації встановлений п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

Зокрема в разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв’язку з індексацією враховується рівень такого підвищення.

Нарахування сум індексації чи проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється із першого числа місяця, що настає за місяцем, у котрому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом.

Приклад обчислення суми індексації в разі підвищення доходів випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції наведено в додатку 5 до вказаного Порядку.

До того ж працівникам підприємств й організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку зі зростанням рівня інфляції провадиться в порядку, визначеному в колективних договорах, але не нижче за норм, визначені Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та положеннями наведеного Порядку.

Отже, госпрозрахунковим підприємствам й організаціям надано право визначати умови проведення індексації в колективних договорах з урахуванням норм чинного законодавства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»