Новини публікуються мовою оригіналу

У разі роботи в нічний час може скорочуватися лише тривалість зміни, а тижнева норма годин робочого часу не скорочується. Тобто в одну ніч тривалість роботи може бути скорочена на годину, а через декілька днів на цей же час має бути подовжена тривалість роботи в денний час. Тому скорочення тривалості роботи в нічний час провадиться в межах установленого працівнику режиму робочого часу. Графіки змінності мають забезпечити відпрацювання 40-годинного робочого тижня.

Тривалість роботи не скорочується в разі, коли працівник прийнятий для роботи лише в нічні зміни.

Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема в безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при 6-денному робочому тижні з одним вихідним днем.

У табелі обліку використання робочого часу робляться відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані за місяць години, у т.ч. надурочні, вечірні, нічні години роботи, а також години роботи у святкові та неробочі дні та ін.

Розмір доплати за роботу в нічний час слід визначати самостійно, але він повинен бути не нижчим за 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в цей час.

Про це нагадує в роз’ясненні на своєму сайті Управління Держпраці в Хмельницькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»