Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляють, що підприємці-єдинники мають право укладати з іншими суб’єктами господарювання договори про спільну діяльність без створення юридичної особи. Але з урахуванням в рамках договору тих видів діяльності, що відповідають дозволеним суб’єктам господарювання для отримання права перебування на спрощеній системі оподаткування.

Окрім цього, частина доходу, що отримуватиметься підприємцем, включається в дохід спрощенця згідно з пп. 1 п. 292.1 ПКУ.

Якщо договір про спільну діяльність не обліковується в контролюючих органах і кожен учасник такого договору перебуває на обліку в контролюючих органах, то такі учасники договору виконують обов’язки платника податків самостійно. У цьому разі учасник спільного договору — фізична особа — підприємець — платник єдиного податку повинен ураховувати дохід від провадження діяльності за договором про спільну діяльність у загальному порядку разом із результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»