Новини публікуються мовою оригіналу

Під час наради з питань реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (даліЗакон) було озвучено: у разі створення ОСББ балансоутримувач багатоквартирного будинку має передати техдокументацію в 3-місячний строк із дня державної реєстрації об'єднання співвласникам такого будинку.

Якщо така документація відсутня, попередній балансоутримувач має протягом півроку з дня державної реєстрації ОСББ відновити її за власний рахунок.

У разі якщо ОСББ не створене чи вповноважену особу не визначено, примірник такої документації передається управителю, якого буде обрано відповідно до Закону.

Нагадаємо!

Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» від 17.05.2005 р. № 76, технічна документація постійного зберігання складається із:

  • технічного паспорта на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;
  • проектно-кошторисної документації зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо;
  • актів державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію;
  • паспортів котельного господарства, котлових книг, за наявності вбудованих та прибудованих котелень;
  • паспортів ліфтового господарства;
  • актів приймання-передачі жилого будинку в разі зміни його власника чи балансоутримувача.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»