Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій. Це закріплено в постанові Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 07.06.2016 р. № 341. Про це йдеться в прес-релізі на сайті НБУ.

По-перше, банки та фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня. Це дозволить знизити для них ризики, які можуть виникати в результаті змін ринкової кон’юнктури протягом дня, і, як наслідок, зменшити спред між курсами купівлі та продажу іноземної валюти.

По-друге, дозволено встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти в касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, які розташовані за різними адресами. Завдяки цьому банки та фінансові установи зможуть краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку.

По-третє, під час здійснення готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

По-четверте, розширено перелік іноземних валют, які банки та фінансові установи можуть конвертувати. Відтепер вони можуть здійснювати конвертацію готівки іноземної валюти не лише 1-ї групи, а й 2-ї групи Класифікатора іноземних валют.

По-п’яте, спрощено документообіг під час проведення валютообмінних операцій. Як і раніше, фізична особа, котра бажає придбати іноземну валюту, має пред’явити документ, що посвідчує особу та її резидентність. Але відтепер касир має здійснювати копіювання сторінок відповідного документа й зберігати його в документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн. Це дозволить зменшити витрати банків і фінансових установ на проведення валютообмінних операцій та пришвидшити їх для клієнтів.

Зміни, окреслені в такій постанові, набувають чинності 15 червня 2016 року та не мають обмежень по строку дії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»