Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 30.05.2016 р. № 11753/6/99-99-15-02-02-15 висловилася щодо подання уточнюючого Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями й зменшення відповідних нарахувань.

У разі якщо в майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Також платник податків має право не подавати такого розрахунку, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого ці помилки були самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявлені.

Однак формою Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, не передбачено проведення уточнень. Тому платник податку має право самостійно здійснити відмітку «уточнюючий» і подати уточнюючий Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) до органів фіскальної служби окремо за кожен рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»