Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві в листі від  30.05.2016 р. № 11935/10/26-15-12-04-18 наголосило: наявність у Єдиному державному реєстрі чи в статуті юридичної особи таких видів діяльності, які не надають права застосовувати спрощену систему оподаткування, у разі якщо фактично такі види діяльності не здійснюються, не є підставою для відмови в реєстрації платником єдиного податку.

Водночас за умови здійснення платником єдиного податку видів діяльності, які не надають права застосовувати спрощену систему оподаткування, суб’єкт господарювання — платник єдиного податку зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів із першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Крім цього, контролери нагадали: згідно із чинним законодавством, до Єдиного державного реєстру вносяться відомості про юридичну особу, зокрема, відомості про види діяльності які визначені в статуті підприємства. При цьому обмежень щодо кількості видів діяльності в установчих документах чинним законодавством не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»