Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін наказом від 07.04.2016 р. № 422 затвердив оновлений Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних й інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зокрема інтегрована картка платника (далі — ІКП) відкривається:

  • за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (фізичних осіб, фізичних осіб — підприємців, самозайнятих осіб) (основне місце обліку);
  • за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування чи об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням, або через які проводиться діяльність (неосновне місце обліку).

Після закріплення новостворених платників податків за відповідними інспекторами, що здійснюють їх супроводження, структурний підрозділ, відповідальний за адміністрування податків, зборів, ЄСВ, надає підрозділу, який здійснює облік платежів й інших надходжень, службову записку про призначення таким платникам платежів і відкриття ІКП.

ІКП із ПДВ та єдиного податку відкривається новоствореному платнику після включення до реєстру платників ПДВ або реєстру платників єдиного податку.

Підрозділ, який здійснює облік платежів й інших надходжень, не пізніше наступного робочого дня після отримання службової записки відкриває ІКП.

Крім того, ІКП відкриваються автоматично кожному платнику в разі:

  • нарахування сум грошових зобов'язань і пені з податків, зборів та сум єдиного внеску, самостійно визначених платником (за фактом надходження податкових декларацій, розрахунків, уточнюючих розрахунків);
  • нарахування сум грошових зобов'язань і пені з податків, зборів та сум єдиного внеску, визначених органом ДФС (акт перевірки, податкове повідомлення-рішення, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, передбачених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафних санкцій по ЄСВ, вимоги про сплату боргу (недоїмки) із ЄСВ);
  • сплати податків, зборів та єдиного внеску за фактом надходження інформації органів Державної казначейської служби України про надходження сум податків, зборів, ЄСВ.

У разі якщо платника не включено/виключено з реєстру платників податку на додану вартість або реєстру платників єдиного податку, то ІКП за відповідним податком присвоюється ознака «платник відсутній в реєстрі».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»