Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 27.05.2016 р. № 5585/С/99-99-22-07-03-14 нагадала: відповідно до п. 296.10 ПКУ, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої та третьої груп (фізичними особами — підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1,0 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1,0 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Водночас контролери зауважили: згідно з п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, у разі встановлення протягом календарного року, під час проведення перевірки, факту непроведення розрахункових операцій, через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції в таких розмірах:

  • учинене вперше — 1 грн;
  • за кожне наступне вчинене порушення — 100% вартості проданих із порушеннями, установленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Залишення платника єдиного податку другої та третьої груп (фізичної особи — підприємця) на спрощеній системі оподаткування в разі сплати штрафних (фінансових) санкцій за непроведення розрахункових операцій, через РРО, чинним законодавством не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»