Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 27.05.2016 р. № 11679/6/99-95-42-01-15 розглянула питання щодо відображення в податковому обліку з ПДВ викрадення основних засобів.

Так, відповідно до абз. 2 п. 189.9 ПКУ, установлення факту викрадення основних засобів, що підтверджується згідно із законодавством, не призводить до нарахування платником ПДВ податкових зобов’язань, незалежно від того, чи встановлено винних осіб, заподіяних у крадіжці, і чи стягуються із таких осіб втрати.

При цьому у зв’язку з тим, що основні засоби, які були викрадені та під час придбання яких був сформований податковий кредит, неможливо використати в господарській діяльності, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому встановлено факт викрадення основних засобів, і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну, виходячи з їх балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (за відсутності обліку необоротних активів — виходячи зі звичайної ціни) (пп. «г» п. 198.5 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»