Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне ГУ ДФС — ЦО з ОВП у листі від 22.04.2016 р. № 8993/10/28-10-01-3-11 розглянуло питання щодо визначення податкових різниць по операціях із неприбутковими організаціями.

Як роз’яснили контролери, з урахуванням пп. 4.1.4 та п. 56.21 ПКУ, положення пп. 140.5.4 ПКУ застосовуються в такий спосіб:

  • у разі якщо сума операцій із придбання в неприбуткових організацій товарів, у т.ч. необоротних активів, робіт і послуг не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 01 січня звітного (податкового) року, а також придбання відбулося в бюджетної установи, податкова різниця для коригування фінансового результату до оподаткування не виникає;
  • у разі якщо сума операцій перевищує встановлену граничну межу (50 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 01 січня звітного (податкового) року), платник податку збільшує фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму 30% усієї вартості товарів, у т.ч. необоротних активів, робіт і послуг, придбаних протягом звітного (податкового) року.

Отже, у разі збільшення фінансового результату до оподаткування враховується 30% усієї вартості товарів, у т.ч. необоротних активів, робіт і послуг, придбаних протягом звітного (податкового) року в неприбуткових організацій (окрім бюджетних установ), якщо сума їх вартості сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 1 січня звітного (податкового) року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»