Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області на своєму офіційному веб-сайті розмістило роз’яснення щодо визначення бази обкладення податком на прибуток під час переходу зі спрощеної системи оподаткування. Зокрема контролери розглянули 2 ситуації:

  1. 1) Оплата за товари надійшла платнику єдиного податку, а відвантаження відбудеться після переходу на загальну систему оподаткування.

Так, з огляду на абз. 2 п. 18 підрозділу 4 р. XX ПКУ й до отримання відповідних роз’яснень із боку ДФС або Мінфіну, допускається відображення кредиторської заборгованості, що рахуватиметься в бухобліку підприємства станом на 01.07.2016 р., як різниці в рядку 4.2.10 додатка РІ до декларації з податку на прибуток і зменшення фінансового результату до оподаткування за ІІІ квартал 2016 року.

  1. 2) Відвантаження відбулося при знаходженні платника на єдиному податку, а оплата буде здійснена після переходу на загальну систему оподаткування.

З огляду на абз. 1 п. 18 підрозділу 4 р. XX ПКУ, допускається відображення дебіторської заборгованості, що рахуватиметься в бухобліку підприємства станом на 01.07.2016 р., як різниці в рядку 4.1.15 додатка РІ до декларації з податку на прибуток і збільшення фінансового результату до оподаткування за 3 квартал 2016 року.

Водночас контролери зауважують, що р. III ПКУ не передбачає коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, які виникають за такими операціями.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»