Новини публікуються мовою оригіналу

Верховна Рада України 31 травня 2016 року прийняла Закон України «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів».

Так, із набранням чинності відповідними змінами підрозділ 5 р. ХХ ПКУ буде доповнено новим пунктом, який міститиме знижені ставки акцизного збору на транспортні засоби, що були у використанні. Останні діятимуть до 31.12.2018 р.

Водночас передбачено, що знижені ставки акцизу не застосовуватимуться для легкових автомобілів, якщо вони:

  • мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаною державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою відповідно до закону України;
  • вироблені до 1 січня 2010 року;
  • увозяться на митну територію України особою для власного використання чи на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських і цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів із дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані знижені ставки акцизного податку, платник податку буде зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, установленими ст. 215 ПКУ.

Відповідний законопроект було зареєстровано за № 3251 від 07.10.2015 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»