Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 121.06 «ЗІР» нагадала про порядок контролю за справлянням рентної плати за спеціальне використання води.

Так, згідно з пп. 258.2.5 ПКУ, органи, які видають дозволи на спеціальне водокористування, щороку до 20 січня подають контролюючим органам й органам водного господарства інформацію про водокористувачів, яким видано такі дозволи.

Своєю чергою, водокористувачі, яким видано дозволи на спеціальне водокористування та які здійснюють постачання води іншим водокористувачам, щороку до 20 січня подають контролюючим органам й органам водного господарства перелік водокористувачів-абонентів.

У разі зміни умов водокористування, видачі протягом року нових дозволів на спеціальне водокористування, укладення договорів на постачання води водокористувачі, які отримали переоформлені дозволи на спеціальне водокористування, договори на постачання води, зобов’язані протягом 10-ти днів повідомити про це контролюючим органам й органам водного господарства.

Водночас контролери наголосили: застосування штрафних санкцій за неподання контролюючим органам інформації про водокористувачів, яким видано дозволи на спеціальне водокористування, і переліку водокористувачів-абонентів нормами ПКУ не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»