Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з ОВП у листі від 29.04.2016 р. № 9694/10/28-10-01-3-11 розглянуло питання щодо окремих положень податкового законодавства України.

Із метою оподаткування під постачанням товарів мається на увазі як операція, у результаті котрої за умовами договору між постачальником і покупцем передання права власності на товар вже відбулася, так і операція, у результаті якої виникнення права власності на товар іще має відбутися в разі виконання певних умов договору, тобто оплата товару чи отримання товару покупцем.

Таким чином, визначення дати виникнення податкових зобов’язань із ПДВ під час здійснення операцій із продажу товарів не залежить від дати переходу права власності на товар, що поставляється, а вжитий в п. 187.1 ПКУ термін «відвантаження товарів» розуміється не як факт виникнення права власності на товар, а як початок процесу фізичного переміщення товару від місця його постійного знаходження (зберігання) у постачальника.

Правила Інкотермс – 2010 — це умови постачання в договорі купівлі-продажу товарів (ЗЕД-контракті чи в контрактах між резидентами всередині країни) і перехід ризиків втрати чи пошкодження товару, а також витрат сторін контракту, пов’язаних із поставкою товару. Тобто правила Інкотермс не регулюють перехід права власності на товар. Цей пункт у контракті повинен визначатись окремо.

Тому з метою оподаткування під час здійснення операцій із продажу товарів, оплата яких іще не відбулася і постачальник не визначає податкових зобов’язань за датою зарахування коштів від покупця/замовника, датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передання товару від постачальника чи безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»