У Верховній Раді з’явився проект, який має на меті хоч трішки покращити життя торговців. Йдеться, з одного боку, про розширення відповідальності виробників, постачальників та Центрів сервісного обслуговування касових апаратів. Їм пропонують визначити санкції:

  • 1700 грн (100 НМДГ) — у разі реалізації виробником або постачальником суб’єкту господарювання реєстратора розрахункових операцій або модему з конструктивними та/або технічними недоліками, що унеможливлюють, ускладнюють їх використання за функціональним призначенням, і здійснюють за власний рахунок протягом 72 годин заміну зазначеного обладнання;
  • 1700 грн (100 НМДГ) — у разі порушення постачальником визначених в угоді з суб’єктом господарювання умов продажу, оренди, лізингу або надання технічного обслуговування та здійснення ремонту реєстраторів розрахункових операцій. 3400 грн (200 НМДГ) — за кожне наступне вчинене порушення;
  • 1700 грн (100 НМДГ) — у разі невиконання вимог ст. 14 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР Центром сервісного обслуговування перед суб’єктом господарювання. 3400 грн (200 НМДГ) — за кожне наступне вчинене порушення.

З іншого боку — пропонують зараховувати в рахунок податків гроші, витрачені на модемізацію існуючих касових апаратів або ж на придбання нових. Причому величина зарахування залежить від того, коли закінчується гарантований термін експлуатації модернізованих чи новопридбаних касових апаратів. Якщо він спливає станом на 01.01.2013р.:

  • не раніше двох календарних років — зараховуються цьому суб’єкту господарювання в якості сплати чинних податкових зобов’язань у повному обсязі;
  • менш як за два календарних роки або РРО придбаний вперше — зараховуються цьому суб’єкту господарювання в якості сплати чинних податкових зобов’язань в обсязі 50% від їх вартості.

Порядок такого зарахування визначатиме КМУ.

Звісно, ініціатива цікава, але чи приймуть її депутати, покаже лише час.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»