Новини публікуються мовою оригіналу

Центральний офіс з обслуговування ВП ДФСУ повідомила листом від 22.04.2016 р. № 8991/10/28-10-01-3-11, що тривалість зміни РРО — це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами. Цим й обумовлено вимогу виконувати Z-звіт щодня.

Водночас прив'язки до зміни продавця-касира, працюючого з РРО, Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, що затверджені постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199 (даліВимоги № 199) не містять. Тобто при переданні зміни робити Z-звіт не обов'язково.

Пунктом 2 Вимог № 199 визначено поняття Х-звіту, де Х-звіт — денний звіт без обнулення інформації в оперативній пам'яті реєстратора. Згідно зі ст. 2 Закону № 265, денний звіт — це документ установленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених із його застосуванням. Друкування на РРО чеку «Службова видача», із подальшим оформленням прибутково касового ордера та запису його в касовій книзі підприємства, надає можливість здійснювати контроль за роботою кожного окремого касира.

При цьому законодавство не встановлює обмежень щодо кількості друкування на РРО впродовж дня (зміни) Х-звітів і Z-звітів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»