Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у Тернопільській області на офіційному порталі роз’яснило, .

Платник податку під час реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) із дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, із накладанням електронного цифрового підпису вповноваженої платником особи (п. 231.1 ПКУ).

Механізм унесення відомостей, що містяться в акцизних накладних і розрахунках коригування акцизних накладних (далі — розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до ЄРАН, надання даних, які містяться в ЄРАН, передбачені Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. № 114 (даліПорядок № 114).

Для реєстрації в ЄРАН акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису вповноваженої особи в порядку, визначеному законодавством (п. 2 Порядку № 114).

Для реєстрації в ЄРАН платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, і надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» та Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» (п. 6 Порядку № 114).

Для формування та надсилання акцизних накладних і розрахунків коригування до акцизних накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»