Новини публікуються мовою оригіналу

Із метою з'ясування приналежності об'єктів нежитлової нерухомості до об'єктів, які не є об'єктами оподаткування, необхідно дотримуватись умов, визначених пп. 266.2.2 пп. «є» ПКУ, ДК 018-2000, ДК 009:2010, і зважати на Положення про податок на майно (у частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки), затверджене відповідним рішенням місцевої ради.

Суб'єкт господарювання, який є власником житлової та/або нежитлової нерухомості та має документальне підтвердження віднесення такого об'єкта до категорій, визначених пп. 266.2.2 ПКУ, звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Але слід зазначити: будівлі, які використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, у т.ч. для промислових підприємств, є об'єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з урахуванням рішень сільських, селищних, міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

На цьому наголошує ГУ ДФС у Запорізькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»