Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Закарпатській області нагадало: підприємців, які до закінчення місяця, у якому відбулася їх державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для другої групи, вважають платниками єдиного податку з першого числа місяця, що настає за тим, у якому відбулась їх держреєстрація.

Водночас контролери зауважили: у місяці, у якому відбулась держреєстрація фізособи підприємцем, її вважають такою, що застосовує загальну систему оподаткування.

Таким чином, одразу після держреєстрації стати єдинником групи 2 фізична особа не може. Перший місяць підприємницьку діяльність доведеться провадити суто за правилами загальної системи оподаткування, зокрема, застосовувати касовий апарат під час здійснення розрахунків готівкою. Тому доцільно в такому місяці відмовитися від отримання доходів і приділити увагу суто підготовчим заходам, а діяльність почати вже з наступного місяця після держреєстрації в другій групі платника єдиного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»