Новини публікуються мовою оригіналу

Чергові кроки з дебюрократизації операцій на валютному ринку передбачено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 24.05.2016 р. № 331. Про це йдеться в прес-релізі на сайті НБУ.

По-перше, відтепер клієнти вповноважених банків, які бажають здійснити валютну операцію, зможуть не подавати документи, які перебувають у публічному доступі. А саме — виписку з ЄДРПОУ та копію сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна України.

По-друге, клієнти вповноважених банків зможуть не надавати переклад SWIFT-повідомлень і документів, текст яких викладено водночас і іноземною, і українською (або російською) мовами.

По-третє, відповідно до пропозицій ЄБРР, спрощено валютні операції за кредитними договорами, укладеними резидентами з міжнародними фінансовими організаціями. Відтепер до валютних операцій за такими договорами вповноважені банки не застосовуватимуть додаткові заходи для виявлення ознак фінансових операцій, які можуть призвести до здійснення вповноваженим банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників або інших кредиторів банку.

По-четверте, спрощено порядок повернення іноземних інвестицій. Раніше іноземні інвестори, які мають намір повернути інвестиційний вклад, мали подавати до вповноваженого банку виписку (довідку) уповноваженого банку про фактичне надходження іноземної валюти в Україну чи документи, які підтверджують формування інвестиційного вкладу за рахунок реінвестицій. Відтепер ця вимога скасовується.

Зміни набирають чинності 25 травня 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»