Новини публікуються мовою оригіналу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини в листі від 19.04.2016 р. № 11/15-263366.16-1/НД-107 роз’яснив застосування постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 21.10.2015 р. № 835 (далі — Положення № 835).

Нагадаємо: у додатку до Положення № 835 наведено перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Зокрема, усі розпорядники інформації мають розміщувати:

  • звіт про використання бюджетних коштів (для розпорядників інформації, що використовують бюджетні кошти), зокрема, за окремими бюджетними програмами;
  • річні плани закупівель;
  • фінансову звітність суб'єктів господарювання державного сектора економіки, що належать до сфери управління розпорядника інформації.

Розпорядникам інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», було доручено забезпечити протягом шести місяців оприлюднення й подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням № 835. Цей 6-місячний строк сплинув наприкінці квітня 2016 року.

Відповідно до п. 81 ст. 255 КпАП, уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема, за ст. 2123 КпАП (порушення права на інформацію та права на звернення). Так, неоприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 НМДГ.

Відповідальність за неоприлюднення відповідної публічної інформації у формі відкритих даних нестиме відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядника інформації, яка відповідає за оприлюднення відповідної інформації згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»