Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Львівській області на офіційному веб-сайті надало роз’яснення щодо такої ситуації: підприємство отримало кошти на загальній системі оподаткування не будучи зареєстрованим платником ПДВ. Товар реалізовано на спрощеній системі оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 3% — платник ПДВ. Чи необхідно сплачувати ПДВ і єдиний податок під час реалізації товару?

Так, право на нарахування ПДВ і складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим платниками ПДВ.

Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія — після реєстрації, податкове зобов’язання з ПДВ за цією операцією не нараховується (за умови незастосування касового методу).

Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то в разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ і погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Окрім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ на дату виникнення першої події зобов’язаний був зареєструватися платником ПДВ у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн, але не зареєструвався, податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.

До суми доходу платника єдиного податку групи 3 (юрособи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ (абз. 4 п. 292.3 ПКУ).

Таким чином, платнику єдиного податку групи 3 — юрособі необхідно включити до доходу вартість реалізованого товару на єдиному податку без сплати ПДВ за умови, якщо ним НЕ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»