Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 220.02 «ЗІР» роз’яснила: у разі якщо імпортер подав сертифікат EUR.1, який не пройшов верифікацію, відповідальності він не несе.

Водночас товар випускається у вільний обіг на митній території України за умови сплати ввізного мита за повними ставками Митного тарифу України без застосування тарифних пільг (тарифних преференцій).

Окрім того, контролери повідомили: згідно зі ст.ст. 32, 35 Протоколу 1 «Щодо визначення концепції «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27.06.2014 р., перевірка достовірності сертифікатів із перевезення товару EUR.1 або декларацій інвойс і правильності інформації, що міститься в цих документах, здійснюється митними органами країни експорту. Стягнення накладаються на кожну особу, яка складає документ або спричиняє складання документа, що містить неправильну інформацію про мету здобуття преференційного режиму для товарів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»