Новини публікуються мовою оригіналу

Як відомо, ч. 3 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV зобов’язує підприємства (крім бюджетних установ) подавати (надсилати   рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням  реєстраційної справи не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним  періодом, фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Однак із 1 січня 2016 року діє нова редакція Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV (даліЗакон № 755).

Згідно із його п. 41 ч. 2 ст. 9, у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, щодо фінансової звітності про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу та звіту про фінансові результати в електронній формі, отриманої з інформаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, забезпечує передання до Єдиного державного реєстру таких відомостей, як фінансова звітність про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про фінансові результати, протягом місяця з дня її отримання (ч. 5 ст. 13 Закону № 755).

Отже, у 2016 року юридичним особам не потрібно подавати державному реєстратору фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Про це, зокрема, повідомляють на свої веб-сайтах окремі регіональні управління юстиції (роз’яснення можна переглянути тут і тут).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»