Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 05.05.2016 р. № 10098/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку обкладення ПДВ операцій резидента — платника ПДВ із постачання нерезиденту консультаційних послуг за межами митної території України.

Так, у разі якщо платник податку здійснює за межами митної території України операції з постачання нерезиденту, який зареєстрований як суб’єкт господарювання за межами митної території України, консультаційних послуг (у т.ч. проведення тренінгів для медичних представників і провізорів аптек), такі операції НЕ є об’єктом обкладення ПДВ.

Зокрема, контролери пояснюють це тим, що, відповідно до п. 185.1 ПКУ, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників ПДВ із постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Окрім того, п.п. 186.2–186.4 ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника чи отримувача відповідних послуг або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Місцем постачання послуг, перелічених у п. 186.3 ПКУ, зокрема консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у т.ч. адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних і рекламних послуг, вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання. У такому випадку отримувач-нерезидент і місце його реєстрації як суб’єкта господарювання знаходяться за межами території України. Тому така операція не обкладається ПДВ.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»