Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Полтавській області в податковій консультації, розміщеній на офіційному порталі ДФСУ, надало відповіді на низку запитань, пов’язаних із розглядом посадовими органами податкового органу заперечень платника податків на акт перевірки.

Так, на питання щодо наявності у платника податків права бути присутнім під час обговорення членами комісії спірних питань, викладених у запереченнях на акт, і під час прийняття відповідного рішення за результатами розгляду заперечень контролери відповіли ствердно, пославшись на п. 86.7 ПКУ.

Окрім того, у консультації наголошувалось: заперечення платника податків на акт перевірки розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за  днем їх отримання, та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Саме цим пояснюється право комісії, яка розглядає заперечення платника податків на акт перевірки, після заслуховування доводів платника податків закінчувати засідання з формулюванням — «рішення Вам буде надіслано поштою», не оголошуючи рішення відразу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»