Новини публікуються мовою оригіналу

Якщо, наприклад, у листку непрацездатності, наданому працівником на підприємство, у графі «Стати до роботи» комісія із соціального страхування не може прочитати дату виходу працівника на роботу, оскільки дата написана нерозбірливим почерком і з помарками, яке рішення в такому випадку має прийняти комісія?

Київське міське відділення ФСС з ТВП наголошує: оскільки в листку непрацездатності дата у графі «Стати до роботи» написана нерозбірливо та не є такою, яку можливо прочитати, такий листок непрацездатності потрібно повернути до лікувального закладу для його виправлення.

Помилки в первинних документах, облікових регістрах і звітах, що створені ручним способом, виправляються коректурним способом, тобто неправильний текст або цифри закреслюються й над закресленим надписується правильний текст або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене.

Відповідно до п 4.5. Інструкції № 1406, виправлення тексту підтверджується записом «Виправленому вірити», підписом лікаря та печаткою лікувального закладу «Для листків непрацездатності».

Водночас на бланку листка непрацездатності дозволяється не більше ніж два виправлення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»