Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 18.04.2016 р. № 8658/6/99-99-23-05-15 нагадує: у разі якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, майно такого платника податків  передається в податкову заставу.

Згідно із п. 89.2 ПКУ, право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, що перебуває в його власності (господарському віданні чи оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, окрім випадків, передбачених п. 89.5 ПКУ, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності в майбутньому.

Відповідно до загального правила, платник податків зберігає право користування майном, що перебуває в податковій заставі.

Відчужувати майно, що перебуває в податковій заставі, боржник може тільки за згодою контролюючого органу. Водночас якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, якщо кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або погашення податкового боргу (п. 92.1 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»