Новини публікуються мовою оригіналу

На веб-сайті системи електронного документообігу «М.Е.Doc» розміщено роз’яснення щодо деяких особливостей заповнення звітів про обсяги й обіг виробництва суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Зокрема, відзначено: Звіти № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» (за кодами форм J/F0210101 і J/F0210201 відповідно) — нові. Тобто роздрібним продавцям алкоголю й тютюну тепер також доведеться звітувати.

Щодо оптових продавців, в оновлених формах № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» та № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі» (за кодами форм J/F0208205 і J/F0208404 відповідно) тепер необхідно зазначати не лише обсяги придбання та реалізації продукції, а й переліки контрагентів, у яких здійснювалося придбання та яким здійснювалась реалізація алкогольних напоїв/тютюнових виробів.

Окрім того, нова форма № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» (за кодом форми J/F0206508) передбачає введення обсягів отриманих і відвантажених виноматеріалів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»