Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі (від 26.04.2016 р. № 3185/Х/26-15-13-02-15) розглянула питання щодо оподаткування отриманої єдинником безповоротної фінансової допомоги.

Дослідивши згадане питання, податківці зазначили: до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) (п. 292.3 ПКУ).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування й іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової чи іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) або їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання та використані таким платником єдиного податку.

Окрім цього, до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої й поверненої протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, та суми кредитів (пп. 3 п. 292.11 ПКУ).

Таким чином, фахівці ДФС дійшли такого висновку: безповоротна фінансова допомога, отримана фізособою-підприємцем — платником єдиного податку, включається до складу доходу й оподатковується за ставками, визначеними у пп. 293.2 ПКУ (за умови не перевищення обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ПКУ).

У разі перевищення в податковому (звітному) періоді обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ПКУ, платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку в розмірі 15% і написати заяву на перехід на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку груп 2 і 3, або перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»